Bez kategorii

Immunitet

Remigiusz Mróz po raz czwarty już przedstawia czytelnikom losy bezwzględnej i nieugiętej prawniczki Joanny Chyłki. Tym razem wspólnie ze swoim aplikantem zmierza się ze sprawą najmłodszego w historii sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który został oskarżony o zabójstwo.

Książka ma ponad sześćset stron, co budzi pewne objawy dotyczące swojej jakości. Sceptycy na starcie uznali książkę za straconą, ponieważ według nich nie da się wgłębić w prawniczą sprawę, w sposób ciekawy, rozciągając ją na taką obszerność. Okazuje się, że jednak się da a Remigiusz Mróz niezmiennie pozostaje w dobrej formie pisarskiej. Faktycznie, fabuła wciąż niezmiennie krąży wokół doświadczonej przez życie prawniczki oraz zafascynowanego jej osobą aplikanta.

Każda część to jednak coś zupełnie innego, inna historia, inne spojrzenie na świat i inne realia życia tej samej kobiety, która dźwiga na sobie niewidoczny balast ciągnącej się za nią brutalnej, przykrej i dołującej przeszłości. Lektura zdecydowanie warta polecenia.