Bez kategorii

Jakie piwo rzemieślnicze na ciepły wieczór?

W przyjemne, letnie dni wiele osób postanawia spędzić przyjemnie czas z przyjaciółmi. Dobrym pomysłem na taki wieczór może być spotkanie przy smacznym piwie rzemieślniczym. Na pewno takie piwo, wyrób ( zobacz tutaj ) będzie pewnego rodzaju odmianą od standardowych piw wytwarzanych przez komercyjne browary funkcjonujące w Polsce.

Piwo rzemieślnicze dostępne jest w wielu różnych rodzajach, ale chyba najlepszym wyborem na upalne dni i ciepłe po nich wieczory będą jasne i lekkie piwa. Takie piwa cechują się niższą zawartością alkoholu, można ich wypić nawet kilka szklanek bez jakichś nieprzyjemnych konsekwencji. Lekkie piwo rzemieślnicze miewa posmak cytrusów, czasem mandarynek, czasem pomarańczy, kojarzy się z latem i do tego świetnie smakuje schłodzone. Właśnie dlatego jest idealne na letnie wieczory.

Dostać można kilka rodzajów lekkich i bardzo przyjemnych piw rzemieślniczych, takich, które idealnie sprawdzają się w upalne dni.

Piwo rzemieślnicze – rodzaj

Zawartość alkoholu w piwie

Pan IPAni

6%

American Beauty

5%

Starter

3,6%

Pils

4,4%

Misty

5,5%

Small Talk

5%

Novicius

4,5%

Otwarcie Sezonu

5,5%

Miłośnicy lekkich i letnich wyrobów browarniczych, jak zatem widać, maja spory wybór. Mogą dostać wiele ciekawych piw o różnych smakach różniących się pod względem smaku i składu i trafiających w bardzo różne gusta. Piwa takie można dostać nie tylko w komercyjnych sklepach, ale także w licznych barach i pubach sprzedających wyrobów tradycyjnych, małych browarów zakładanych w różnych rejonach Polski.