Bez kategorii

Kamienie szlachetne w kulturze popularnej pojawiają się często

-Jedną z najpopularniejszych scen filmowych jest bez wątpienia piosenka śpiewana przez Marylin Monroe w filmie „Mężczyźni wolą blondynki” z 1953 roku. Padają w niej kultowe dziś słowa, że „Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety”. To tylko jeden przykładów na to, że rola luksusowej biżuterii w życiu kobiet (i nie tylko) bywa często podkreślana w różnych dziełach kultury popularnej.

-Innym filmowym przykładem na potwierdzenie tej tezy może być dzieło Roberta Zemeckisa – komedia przygodowa z lat osiemdziesiątych „Miłość, szmaragd i krokodyl”. Jak sam tytuł wskazuje, akcja filmu obraca się wokół próby odzyskania cennego kamienia.

-Bez kamieni szlachetnych, takich jak między innymi diamenty (podobne do tych: mennicaskarbowa.pl/pol_m_Diamenty-160.html) trudno wyobrazić sobie również popularne opowieści o piratach oraz ukrywanych przez nich skarbach, wśród których nierzadko znajduje się cenna biżuteria wysadzana brylantami.

-O diamentach śpiewa również Rihanna w jednym ze swoich największych hitów. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kamienie te kojarzą się z blaskiem oraz bardzo dużą wartością.