Bez kategorii

Najważniejsze międzynarodowe imprezy kulturalne odbywające się w Monako

Księstwo Monako to niezwykle zamożne państwo-miasto, znajdujące się na Lazurowym Wybrzeżu. Rokrocznie odwiedza je bardzo wielu turystów, korzystających z usług przewodnika takiego jak ten: przewodnik-azur.com/monako.

Część z nich przyjeżdża do Monako, by uczestniczyć w słynnych na cały świat, międzynarodowych imprezach kulturalnych. Należą do nich przede wszystkim: Międzynarodowy Festiwal Cyrkowy, Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny, Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni oraz Międzynarodowy Festiwal Teatrów Amatorskich. W dzielnicy Monaco, Monte Carlo, odbywa się również rozdanie niezwykle ważnych nagród muzycznych – World Music Awards.

Oto kilka podstawowych informacji na temat każdego z tych wydarzeń, takich jak na przykład terminy ich organizacji. Pozwolą one na lepsze zaplanowanie urlopu w Monako.

  • Międzynarodowy Festiwal Cyrkowy: jest organizowany od 1974 roku i odbywa się pierwszym tygodniu lutego. Najlepsze grupy oraz artyści cyrkowi biorący w nim udział mają szansę zdobyć nagrodę w postaci statuetki klauna (złotej, srebrnej lub brązowej).

  • Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny: jest organizowany od 1961 roku, w drugim tygodniu lutego. To właśnie w jego czasie można spotkać w Monako największe gwiazdy kina i telewizji.

  • Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni: organizowany jest od 1966 roku, w przededniu Narodowego Święta Monako (przypadającego na 19 listopada)

  • Międzynarodowy Festiwal Teatrów Amatorskich, organizowany co cztery lata

  • World Music Awards: tym nagrodom muzycznym patronuje sam Książę Monako. W Monte Carlo ich rozdanie organizowane jest od 1989 roku, z małymi wyjątkami, gdy zostało ono przenoszone do Las Vegas i Londynu lub w ogóle się nie odbywało.

Odwiedzając Monako w czasie powyższych wydarzeń, warto dopytać swojego przewodnika również o inne atrakcje. Z pewnością poleci on odwiedzenie takich miejsc jak Pałac Książęcy, imponujący Ogród Egzotyczny, Kasyno w Monte Carlo czy Katedra Świętego Mikołaja oraz Muzeum Oceanograficzne.