Bez kategorii

Raven

Tytuł książki niewiele mówi. Jest tajemniczy dokładnie tak, jak jej autor. Sylvain Reynard to postać, o której możemy dowiedzieć się czegokolwiek jedynie z treści książek. Nie znamy jego upodobań, rodziny, zainteresowań a na dobrą sprawę niepewna jest nawet jego płeć.

Książka Raven to kolejny paranormalny romans pomiędzy przedstawicielami dwóch gatunków. Z innych publikacji znamy już różne osobowości wampirów. Tutaj ten „inny świat” opisany jest jednak zupełnie inaczej. Nie ma tu mowy o równości, pomocy i wampirzym wsparciu. Każdy ma swoje własne miejsce w hierarchii a świat wampirów działa niczym szwajcarski zegarek. Autor kładzie duży nacisk na własną interpretację trudnej miłości. I choć dotyczy ona jej paranormalnej i nieistniejącej w normalnym życiu wersji, to pewne zagadnienia znajdują niezwykle szerokie przełożenie na realny, otaczający nas świat.

Brak informacji o autorze potęguje towarzyszące lekturze emocje. Warto poświęcić jej kilka wolnych chwil, zwłaszcza, że nadchodzą długie, zimowe wieczory.