Bez kategorii

Zespół muzyczny i ważne kwestie związane z tym zagadnieniem

 

Dobry zespół muzyczny powinien przede wszystkim zadbać o odpowiednią jakości wykonywanych przez sobie utworów. Należy pamiętać, że kapela rozliczana jest właśnie za muzykę jaką wykonuje.

 

a) Jeżeli zależy nam na dotarciu do wielu osób to uniwersalnym wyborem jest muzyka pop. Ten gatunek jest uwielbiany przez wiele osób i chętnie grany w radio.

 

b) Z powodzeniem możemy także zdecydować się na utwory w gatunku rock, które również cieszą się dużym zainteresowaniem. Każdy inny styl to spore ryzyko. Zarówno słuchacze jak i osoby odpowiedzialne za puszczanie muzyki mogą nie zrozumieć naszego przekazu.

 

 

Portfolio- sposób na promowanie własnej marki

 

1) Możemy własny zespół promować poprzez umieszczenie na naszej stronie internetowej próbek różnych nagrań.

 

2) Warto zobaczyć jak powinno być to wykonane, wchodząc pod adres –  notogramy.com.pl. Kapele muzyczne najczęściej dodają do portfolio swoje najlepsze utwory.

 

3) Nie może być ich oczywiście za dużo, nie chodzi o zamieszczenie całego koncertu, a jedynie o próbkę naszych możliwości.

 

4) Dobrze również jeżeli poszczególne utwory będą się między sobą różniły, chodzi o pokazanie wszechstronności członków zespołu.

 

 

Podejście do klienta

 

Duże znaczenie ma indywidualne podejście do klienta. Jeżeli zespół ma grać na wydarzeniu związanym z festynem zakładowym to powinien spytać organizatora o to jaka muzyka jest pożądana. Najczęściej podczas podobnych imprez publiczność liczy na znane i lubiane hity. Pamiętajmy, że to od opinii naszych klientów zależy w dużym stopniu, to czy odniesiemy sukces, czy nie. Jeżeli chcemy zagrać własne przeboje, to warto wpleść je między, te bardziej znane piosenki.

 

 

Wizerunek zespołu

 

Wizerunek zespoły także jest bardzo ważny. Kapela musi zostać pozytywnie zapamiętana. Nie bez znaczenia jest charyzma wokalisty. Zespół musi także zainwestować w jednorodne stroje, oczywiście dopasowane do stylu jaki uprawia. Inaczej będzie przecież wyglądał zespół grający rock, a inaczej kapela disco polo.